4 důvody proč jezdit na kole

Přemýšlíte, jak se v létě dostat nenásilným způsobem do formy? Vytáhněte kolo a vydejte se na něm toulat přírodou. Skvěle si provětráte hlavu, utřídíte myšlenky a uděláte něco nejen pro vaše zdraví, ale i krásu. V čem všem vám může být tento dopravní prostředek užitečný?

Dostanete se do kondice

Získat dobrou fyzickou kondici je poměrně náročné, rozhodně se vám to nepovede přes noc. Musíte na ni pracovat pomalu, postupně a hlavně pravidelně. Právě jízda na kole patří podle odborníků k těm nejvhodnějším aktivitám, jak si „fyzičku“ zajistit. Buďte však trpěliví a nepřepalte začátek. Pokud byste se do toho totiž hned pustili naplno, mohli byste si přivodit i svalovou horečku a hrozilo by vám nepříjemné zranění. Důležitou úlohu sehrává také správná životospráva. V cyklistice, i té rekreační, je výživa a užívání doplňků stravy nedílnou součástí jízdy. Když víte co, jak a kdy jíst, dočkáte se lepších výkonů. Nezapomínejte ani na pitný režim, kromě vody jsou velmi účinné i speciální iontové nápoje, které obsahují důležité látky pro regeneraci těla.

Budete vypadat mladší

Jestli chcete, aby vám lidé hádali o několik let méně, pak vězte, že k tomu nepotřebujete drahé krémy ani žádné kosmetické zákroky. Podle vědců vám k tomu postačí jízda na kole. Při pohybu totiž dochází k lepšímu prokrvení tkání, do kůže se dostává více kyslíku a živin, zrychlují se její regenerační schopnosti a snižují příznaky stárnutí.

Zhubnete

Cyklistika pomáhá spalovat tuky, urychluje metabolismus a tím přispívá k hubnutí. Je třeba však mít trénink pod kontrolou. Pomohou vám různé mobilní aplikace či tachometry na kolo, které zobrazují počet spálených kalorií, k hlídání správné tepové frekvence pak poslouží sporttestery.

Zabavíte se

Na cyklistický výlet můžete vyrazit i se svými dětmi či přáteli. Naše republika je cyklostezkami přímo protkaná, vedou přes řadu zajímavých památek. Toužíte-li po adrenalinu, pak můžete jezdit v lese nebo v náročném terénu. Potřebovat k tomu však budete horské kolo. Za žádných okolností nepodceňte bezpečnost - bez cyklistické helmy vůbec nevyjíždějte, může vám totiž bez nadsázky zachránit nejen zdraví, ale i život. Pokud plánujete delší výlet, pečlivě vybírejte také cyklistické oblečení a obuv. Například takové cyklo rukavice, cyklistické kalhoty či správný dres na kolo v náročnějším terénu zajisté oceníte. Tak zbytečně nehazardujte a dobře se připravte, chcete si přeci celý výlet užít naplno!